Скажімо, рельєф - на Марсі є гори, каньйони, кратери, словом все те, що стало звичним для землян.

Марсіанський рельєф звісно ж не позбавлений унікальності - саме тут знаходиться найвища в Сонячній системі гора Олімп. Вона сягає 27 - ми кілометрів заввишки. Це втричі вище, ніж земний рекордсмен Еверест.

А ще на Марсі характеристики ґрунту близькі до земних. Це тішить, адже теоретично в цьому ґрунті могли б прорости звичні нам сільгоспкультури.

Марс має багаті на поклади надра, чим Земля уже невдовзі не зможе похизуватися. В глибинах червоної планети є мідь, платина, срібло, золото, вольфрам, уран, реній та інші корисні копалини. Тобто в економічні вигоді освоєння Марсу сумніватися не варто.

Тепер про відмінності. На Марсі значно холодніше - мінус 150 градусів за Цельсієм взимку на полюсі і плюс 20 - влітку на екваторі. За розмірами Марс удвічі поступається Землі.

Атмосфера червоної планети на 95% утворена з вуглекислого газу, відтак радіаційний фон тут несумісний з життям. До слова, стосовно життя на Марсі - цим питанням переймається не одне покоління вчених.

У 2008 році апарат НАСА Фенікс виявив на планеті лід, а ще вдалося з’ясувати що раніше більшу частину поверхні Марсу вкривала вода. Це сенсаційне відкриття, адже якщо життя десь і зародиться, скоріш за все це станеться у водному середовищі.

Хтозна, якщо зонди та комічні апарати і далі інтенсивно вивчатимуть червону планету, можливо не за горами ще одне сенсаційне відкриття.