Потрапити до Криму наразі можна через три пропускні пункти – "Чонгар", "Каланчак" та "Чаплинка". Багато людей обирають для перетину саме останній пункт, запевняючи, що він найзручніший.

"Тут простіше. Завжди менша черга, завжди швидше проходжу", – розповів один з опитаних українців Микола.

Кримчани здивовані рішенням України припинити роботу "Чаплинки". За словами респондента Віктора, він перетинає адміністративну межу в "Чаплинці" за півгодини, в той час, як на інших пропускних пунктах затрачає до 6 годин.

Читайте також: Який секретний проект у Криму досі фінансує Янукович: вражаюче розслідування журналістів

Попри популярність пропускного пункту серед водіїв, Україні "Чаплинка" не потрібна. За словами постійного представника президента України в Криму Бориса Бабіна, "Чаплинка" призначена для пасажирських організованих і вантажних перевезень. Оскільки скасовано як одні, так й інші перевезення, пропускний пункт став непотрібний.

Влітку двох пунктів пропуску буде замало. Цього року за шлагбаумом стояло понад 70 машин. Тут проїжджаємо швидко, а на другій стороні треба заповнювати багато документів, дехто взагалі не знає, як їх заповнювати,
– переконаний респондент Олександр.

Українська влада вважає, що "Чаплинка" незручна для людей без транспорту. Однак українці часто перетинають адміністративний кордон пішки. Чиновники називають й іншу причину закриття "Чаплинки" – це корупція.

"Коли у вас є два КПП поруч і ви маєте певні нелегальні перевезення, завжди є альтернатива, де домовитись", – впевнений представник президента в Криму Борис Бабін.

Читайте також: Оксамитовий сезон у Криму добігає кінця, так і не розпочавшись: фото безлюдних берегів

Якщо закриють "Чаплинку" – всі водії та пішоходи кинуться до найближчого пропускного пункту – "Каланчака". Прикордонники впевнені, що із напливом українців вони впораються. Однак журналісти зафіксували зовсім іншу картину: переповнені сміттям урни, антисанітарія та жахливий стан вбиралень.

Наразі чиновники планують закрити пропускний пункт "Чаплинка" після розбудови двох інших. Ймовірно, це станеться у 2018 році, тому зараз людей просто попереджають про майбутні зміни.

Повний випуск програми "Крим.Реалії" дивіться тут.