Про те, що вирішив піти, скандальний прем'єр повідомив на сайті уряду зненацька. Проте ще у середу вранці казав, що залишить посаду лише після вирішення "глобальних проблем" Вірменії. Тимчасово його обов'язки виконуватиме перший віце-прем'єр Вірменії Карен Карапетян.

Читайте також: Бувай, Саргсян: Вірменія святкує відставку прем'єр-міністра

Та протести не припиняються. На вулиці Єревану вийшли майже 40 тисяч людей. Вони вимагають виконання ще трьох умов: призначити дострокові вибори, сформувати тимчасовий уряд, а на посаду прем'єра обрати представника народу.

Зі словом до громадян Вірменії виступив президент країни, адже завтра – 24 квітня – День пам'яті жертв геноциду вірмен.

Завтра 24 квітня – святий день для усіх вірмен і цивілізованого суспільства. У цей день жоден вірмен не може вийти проти іншого. Понад 100 років цей день був знаком єднання, пам'яті та печалі, днем протесту проти несправедливості,
– повідомив президент Вірменії Армен Саркісян.

Попри усі погрози з боку уряду, до мітингарів приєдналися представники церкви та військові, а саме група миротворчої бригади. До того ж, після відставки скандального прем'єра у Єревані пройшов так званий "Марш радості". Тисячі людей пройшлися вулицями Єревану, плескаючи в долоні та святкуючи відставку Саргсяна.

Вірменія святкує відставку Саргсяна
Вірменія святкує відставку Саргсяна

Правоохоронці ж намагаються розігнати демонстрантів. До міста стягують бронемашини та застосовують водомети. Близько сотні людей отримали поранення, понад дві сотні затримані. У неділю, 22 квітня, у СІЗО потрапив і лідер опозиції та організатора протестів – Нікола Пашинян. Але вже у понеділок він вийшов з-під варти. Прохання про його звільнення подав перший віце-прем'єр Вірменії Карен Карапетян.

Але попри все, демонстранти відступати не збираються, навпаки обіцяють стояти доти, доки уряд країни не виконає усі вимоги протестувальників.

Десять років тому, на цьому самому місці сталися трагічні події, які забрали життя багатьох людей. Сьогодні ми бачимо те ж саме, Серж Саргсян намагається силою захопити владу і придушити це громадянське повстання,
– сказав протестувальник Тигран Хзмалян.

На мітинги починають збиратися і у інших містах Вірменії. Наприклад, люди почали виходити на вулиці міста Ґюмрі – це друге за величиною місто в Вірменії.

Світова спільнота наразі залишається осторонь ситуації у Вірменії. Лише у МЗС Німеччини закликали демонстрантів і владу країни сісти за стіл переговорів, адже тільки так можна досягнути мирного врегулювання конфлікту між протестувальниками та урядом.