Таку думку сайту "24" висловив політичний експерт Тарас Чорновіл.

За словами політолога, є кілька версій цього резонансного і жорсткого вбивства. Причому деякі версії, які висувають політики і журналісти, на його думку, абсурдні.

Версія, що вбивство пов’язане з його професійною діяльністю, треба розглядати в іншому форматі. Павло Шеремет – журналіст, який працював на два потужних, діаметрально відмінних, але впливових видання – радіо "Вєсті" і "Українську правду". Це стало причиною його вбивства, – переконаний Чорновіл.

Водночас, він підкреслює: не треба розглядати Шеремета як опозиційного журналіста.

Він представник трохи не типового для України крила – європейської журналістики. Шеремет – це світоглядна журналістика, не провокаційного характеру. Тому розкручувати версію, що це особиста помста – влади чи антивладних сил тощо, не логічно, – вважає експерт.

На думку Тараса Чорновола, як і в справі Гонгадзе, де дуже проглядався російський слід, в цьому вбивстві, цілком ймовірно, також є "рука Москви".

Підшукували достатньо помітну людину для збурення ситуації, щоб вдарити по іміджу України. Адже нам постійно нагадують, що Україна – держава, де вбивають журналістів. За таких обставин у вбивстві, яке спрямоване проти Української держави, може бути присутній російський або іноземний слід, – вважає він.

Крім того, за словами Чорновола, Росія таким чином просто прибрала журналіста, якого в Москві дуже не любили. Серед демократичної російської громадськості він був найвідоміший український журналіст.

Читайте також: Загиблі українські журналісти: моторошний список

Ще одна із версій – за цим може стояти криміналізована мафія.

З огляду на ті викривальні матеріали, які зараз публікуються в ЗМІ, мафіозі вперше за всі роки незалежності України зіштовхнулися з тим, що, як колись: "Утром – в газете. Вечером – в куплете". Тобто вранці – на сайті, а ввечері – в прокуратурі або НАБУ, – наголосив політолог.

Тому, вважає Чорновіл, вбивство відомого журналіста – це може бути погрозою, демонстрацією сили для інших.

Найгірші наслідки, за словами експерта, – міжнародні. При цьому, як зауважив він, проглядається аналогія з "Ісламською державою".

Коли ІДІЛ робить теракти у Франції, які спрямовані проти мирного населення, одне із його завдань – стимулювати місцеву владу до закручування гайок. Тому що вільне суспільство, де задоволені люди, ненавидять ті, хто звик в себе вдома робити пекло і терор. Росія і ІДІЛ абсолютно однакові в цьому плані. Вони хочуть нав’язати таку ситуацію всьому світу. Щоб в Україні було так, як у Росії: на всі мітинги через рамочку, масові заборони на проведення акцій. Щоб у нас було менше свободи, – підкреслив Тарас Чорновіл.

Нагадаємо, вранці 20 липня на перетині вулиць Івана Франка та Богдана Хмельницького у Києві вибухнув автомобіль, в якому їхав журналіст Павло Шеремет. Машина належала керівнику інтернет-видання "Українська правда" Олені Притулі.