Нові тарифи

За його словами, з одного боку, нові тарифи є неминучими, а з іншого боку – це крок, який не працював би без комплексу заходів. Минулого року українці за тепло платили одну третину всієї вартості. Природньо, що держбюджет не витримував такого навантаження.

"Потрібно допомогти населенню зменшити споживання та допомогти за нього заплатити", — сказав експерт.

Як розповів Зінченко, була вимога оздоровлення фінансової ситуації НАК "Нафтогаз", так як ця компанія тягнула цілу країну у фінансову прірву, в дефолтний стан.

Субсидії

Суть економії полягає не тільки в особистій ощадності. З одного боку, є державні субсидії, які допомагають громадянам, котрі не мають змоги заплатити за комунальні послуги. Субсидії – недоадресні, гроші не йдуть прямо до споживача, а до монополій, а це означає, що людина не матиме мотивації економити енергетичні ресурси.

Також проблема субсидій полягає у тому, що не має електронної форми заповнення. Люди вистоюють черги у відділах соцпідтримки.

Програма допомоги

Було б правильним, на думку Зінченка, поєднати правильно адміністровану систему субсидій. Також субсидії та підвищення цін на енергоносії повинні працювати ще з кількома кроками, які змусять систему працювати. Ці кілька кроків – це створення державної програми допомоги по утепленню будинків, надання дешевого кредитного ресурсу.

"Ще один комплексний крок, який тут потрібен – це впровадження повного обліку...Не повний облік лишає велику дірку для корупційних оборудок із газом", — сказав експерт.