Цьогорічні колекції не залишили нікого байдужими. Навіть французи, які вважають свої вина найкращими в світі, були вимушені визнати - у них з’явилися достойні суперники.

“Я думаю, що якщо грузинські вина дійсно відповідають своєму рівню, то тоді немає жодних перепон для того, аби вони стали такими ж популярними, як і французькі”, - сказав експерт з Франції Ерв Шабель.

У Тбілісі радісно потирають руки - адже розширення географії експорту вина обіцяє принести шалені прибутки. Адже промисловість значно постраждала після закриття для грузинських вин російського ринку у 2006 році. Тоді росіяни споживали 80% грузинської хмільної продукції. Але зараз, кажуть посадовці, ситуація кардинально змінилася.

“Ми готові до змагання. Грузинські вина можуть бути достойними суперниками для будь-яких вин у світі. І головне - російський ринок перестав бути для нас стратегічним, натомість своїми пріоритетами ми вважаємо американський, канадський, китайський та, звісно ж, європейський ринки”, - заявив міністр сільського господарства Грузії Бакур Квезерелі.

Винороби, не покладаючи рук, кожного дня вперто працюють над покращенням якості своєї продукції. Кажуть - мають для цього просто ідеальні умови. Адже завдяки клімату вино виходить просто неперевершеним.

“Наше головне завдання - якість. Ми хочемо зробити грузинські вина потужним та конкурентоспроможним брендом, тому що якість наших вин нічим не поступається якості італійських чи французьких. Наші вина мають величезний потенціал завдяки ідеальним природнім ресурсам для їхнього приготування”, - Директор Schuchmann Wines Геогр Даішвілі.

Грузини впевнені - за кілька років про їхнє вино не знатимуть хіба ескімоси в Гренландії. Проте за деякий час обіцяють налагодити поставки хмільного напою у найвіддаленіші куточки світу