Таку думку сайту "24" висловив політичний експерт Михайло Басараб.

За словами експерта, Захід хоче змусити Україну виконати Мінські домовленості, підписані фактично під погрозами застосування сили. Це, зауважує Басараб, уже ставить під сумнів легітимність і правову бездоганність "Мінська-2". При цьому єдине, чого західні політики просять від Росії – забезпечити більш-менш тривалий період перемир’я. Про що під час переговорів з Путіним вкотре нагадала канцлер Німеччини Ангела Меркель.

Для Путіна, вважає Михайло Басараб, такий варіант – запасний. Виконання "Мінська" через тривале припинення вогню російська верхівка запустить, коли вже буде кепсько. Тоді, говорить політолог, Путін охоче припинить бойові дії на Донбасі і разом із Заходом розпочне масований тиск на Україну, щоб ми виконали абсолютно невигідні для нас Мінські домовленості. Так виглядатиме примус України до "миру" і капітуляції. Але це не ідеальний для Кремля варіант.

Ідеальний сценарій для Путіна – подальша підтримка політичної нестабільності в Україні з одночасними бойовими діями на Донбасі. Кремль хоче постійно тримати нашу державу, а відтак Європу і НАТО, в напрузі через постійне збройне протистояння на сході України з можливістю розширення ареалу війни на більшу територію,
– наголошує Михайло Басараб.

"Такий постійно жевріючий конфлікт виснажуватиме нас і західні держави, а заодно дозволить Путіну шукати із Заходом масштабніші компроміси. Таким є план Кремля. Ніхто не забирає у нас і наших партнерів можливості зламати його і нав’язати Росії зовсім інший сценарій, але вже через примус до миру кремлівської верхівки. Спроби шукати компроміс через примус України закінчаться тим, що наслідки пожинатиме Європа", – підсумував політексперт.

Нагадаємо, 2 травня в російському Сочі відбулась зустріч Канцлера Німеччини Ангели Меркель з російським президентом Володимиром Путіним. Сторони обговорили, зокрема, й проблеми врегулювання конфлікту на Донбасі.

Сторони вкотре погодились про важливість виконання мінських домовленостей, а також розведення військ. Путін знову наголосив на тому, що повинен бути налагоджений прямий діалог між Києвом та ватажками терористів, а також, що треба на законодавчому рівні закріпити статус окупованих територій.

Читайте також: Меркель у Путіна: перебільшені очікування чи тонка дипломатія?