Якщо наша зброя продавалась в Азію, Латинську Америку, в Африку, то напевно ми маємо зброю. Ми маємо залишки величезного Військово-промислового комплексу, який швидко може налагодити випуск фактично будь-якого сучасного озброєння, - вважає експерт з оборонної політики Олександр Білецький.

Наприклад, Львівський бронетанковий завод в радянські часи забезпечував бронетехнікою весь СРСР. На початку 90-их з 2 тисяч працівників залишилось лише 600.

Останні роки ЛБЗ виживав з експорту – постачав запчастини для радянської бронетехніки в Азію та Африку.

У липні завод отримав замовлення на ремонт української бронетехніки.

Сьогодні на заводі працюють у 3 зміни. Тут на замовлення оборонного міністерства розроблено і виготовлено легкий бронетранспортер “Дозор”. Він має перевозити десант до місця дислокації. Однак, зараз його не можуть відправити в зону АТО.

Через бюрократичні перепони не можемо отримати для бронетранспортера двигун і коробку передач, які імпортуємо з Німеччини, - розповів директор Львівського бронетанкового заводу Олександр Остапець.

На Харківському заводі зараз перебуває кількасот танків. Місцеві мешканці пікетували ОДА з вимогою відправити їх на передову. Влада переконує – машини в незадовільному стані.