Про процедуру перевірки Державною фіскальною службою "Обозревателю" розповів глава відомства Роман Насиров.

Потрібно розуміти, що це не 1 квітня і взагалі не жартівлива історія. Якщо народний депутат хотів показати недосконалість системи електронного декларування, то, напевно, є інші способи це зробити, ніж показувати у своїх доходах 1 трлн грн готівкою,
– зазначив він.

Глава ДФС уточнив, що якщо парламентарій не виправив свої дані в декларації, то служба перевірить зазначену в документі інформацію.

Читайте також: Мельничук хотів виправити трильйон у декларації, – ЗМІ

Народний депутат нічим не відрізняється від іншого громадянина України – це фізособа. Тому процедура єдина для всіх: спочатку проведемо перевірку, потім направимо лист з проханням пояснити такий дохід, далі буде складено акт. Згодом будемо слідувати регламенту,
– пояснив Насіров.

За словами юристів, декларанти можуть нести відповідальність або за незаконне збагачення, або за ухилення від сплати податків. Перше діяння передбачає позбавлення волі на термін до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна. За друге загрожує штраф від 1 тис. до 25 тис. неоподатковуваних мінімумів (від 17 тис. до 425 тис. грн) або позбавленням права обіймати певні посади на строк до трьох років з конфіскацією майна.

Нагадаємо, основну декларацію Сергій Мельничук подав 29 жовтня. Таким чином, він мав право внести до неї зміни до 6 листопада. Наразі в реєстрі є 2 декларації Мельничука: основна та виправлена, але в обох зазначений 1 трильйон готівкою.