"Буде відбуватися середньотермінове бюджетне планування на основі нової соціальної політики. Тобто масштабні соціальні перетворення будуть відчутними, практичними і безповоротними", - сказав прем’єр-міністр України Микола Азаров.

Аби виконати президентські настанови, мінфін має знайти додаткові 16 мільярдів гривень. Раніше перший заступник глави адміністрації Президента Ірина Акімова повідомила, що 10 з них вже знайшли. В Уряді поки цифр не називають, але обіцяють: дефіцит бюджету не зросте.

"Дефіцит бюджету в цій ситуації ми збільшувати не повинні. Він повинен залишитися на своєму рівні. І все робити або через перерозподіл статей бюджету, або за рахунок збільшення дохідної частини, у тому числі і за рахунок деяких законів", - заявив віце-прем’єр-міністр України Сергій Тігіпко.

Серед таких законів, каже Тігіпко, податок на розкіш, який поповнить казну на 800 мільйонів гривень. А також оподаткування операцій в офшорах. Всі ці пропозиції разом з оновленим бюджетом пропонують ухвалити в Раді вже у квітні.

Не так оптимістично оцінює бюджетні новації екс-міністр Олексій Кучеренко. Каже, гроші на фінансування ініціатив треба насамперед витягати із подолання корупції, наприклад, у держзакупівлях, а не в додатковому податковому навантаженні.

"Джерела можна знайти, якщо вони будуть витягнуті з хабарницько-чиновницького обігу і спрямовані на бюджет. Тоді дійсно ці ініціативи реалізовані будуть. Тому одним податком на багатство нічого не вирішиш, це популістський податок, гроші виводяться абсолютно за іншими схемами", - каже екс-міністр ЖКГ України Олексій Кучеренко.

Податок на розкіш - популістський податок

Нагадаємо, раніше голова Верховної ради Володимир Литвин заявив, що парламент хоче розглянути зміни до бюджету наступного тижня.