Спецрежим ПДВ для аграріїв

Мірошніченко: спецрежим ПДВ працює з 1999 року і складає близько 20 мільярдів допомоги товаровиробникам. Ці 20 мільярдів не йшли в кишені товаровиробників, вони йшли назад в економіку і підтримували інші її сфери.

– Тому той сюрприз, що був внесений законопроект про відміну спецрежиму ПДВ розбурхав всю аграрну спільноту. Комітет вирішив не підтримати відміну спецрежиму. Є угода, що спецрежим збережеться до 1 січня 2018 року.

Аграрну галузь вже 2 роки дискримінують. Тому ми закликаємо Мінфін і владу сідати за стіл переговорів і знаходити рішення цього питання.

Мораторій на землю

Краснопольський: частина людей, які реально отримали пайі – їх уже не має. Як мінімум 400 тисяч людей загинули і їхні пайі не передадуться ні їхнім дітям, нікому.

– Насправді, прихована приватизація все таки відбувається. Ми не включаємо в обіг землю як товар, який дає можливість селянину закрити свіої фінансові "дірки". Маючи можливість пайа, він має можливість поки що закладати право.

Мірошніченко: найголовніше питання – ми повинні нашим громадянам-власникам землі, дати рівні можливості з іншими учасниками. По суті, ми повинні їм дати доступ до грошей. Дешевим довгостроковим кредитом дати їм проекти і надати їм допомогу в реалізації своїх прав.

Боротьба із корупцією

Мірошніченко: Міністерство аграрної політики, мабуть, має одні з найвищих показників по корупції. За ініціативою Міністерства, а також за підтримки аграрного комітету вдалось розібрати як мінімум 30-40% бюрократичної настройки.

Краснопольський: це був наш перший лозунг, коли ми прийшли до Міністерства. Було сказано, що ми закриваємо всі схеми, які до того часу існували і всі потоки, які йдуть до Міністерства. Ми поміняли усіх керівників.