Про це пише автор зовнішньополітичного блогу The Washington Post Адам Тейлор.

Він наголошує, що Туреччина займає особливе зі стратегічної точки зору положення в альянсі. Особливу роль тут відіграють розміри Туреччини і її географічне положення.

Визначне співробітництво між Туреччиною і США більш за все помітне на авіабазі "Інджірлік" на південному сході Туреччини, йдеться в статті. Розміщені там війська США контролюють значну частину ядерної зброї.

В результаті спроби перевороту мала місце масштабна чистка в армії, поліції і на цивільній службі, що ставить під питання військовий потенціал Туреччини, відзначає автор. Дехто із заколотників перебував на авіабазі "Інджірлік", що ще більше погіршує ситуацію.

Це не тільки ставить під сумнів безпеку зброї, яка там є, але також піднімає незручні питання про те, як і коли солдати США могли виявити змову,
– йдеться у матеріалі.

"Невдалий путч тільки доповнює і без того гримучу суміш побоювань з приводу ролі Туреччини в НАТО. Американські та європейські лідери часто заявляють про стурбованість з приводу очевидних автократичних тенденцій Ердогана", – пише Тейлор.

Нагадаємо, у ніч з 15 на 16 липня в Туреччині відбулася спроба захоплення влади військовими. Вони намагалися скинути уряд, проте їхнє повстання придушили. Під час заворушень загинула 208 людей, які стали на захист демократії, а також 104 учасники спроби державного перевороту.

У неділю, 17 липня, турецька влада заявила, що практично всі учасники спроби військового перевороту затримані, контроль над країною відновлений.