Під час нещодавніх спільних навчань збройних сил 11 країн НАТО, які проходили у Литві, президент цієї країни Даля Грібаускайте висловила упевненість у тому, що прихильність США до захисту Європи переживе обрання Дональда Трампа в якості президента, пише у своїй статті "Погані новини для Путіна" Наталія Лебідь, посилаючись на агентство Reuters.

І хоч існують певні побоювання, навіяні словами Трампа про те, що НАТО є "застарілою" інституцією, у Балтії все одно сподіваються на краще.

Сполучені Штати є гарантом миру з часів Другої світової війни, і ми очікуємо, що ними вони і залишаться,
– сказала Даля Грібаускайте.

А посол США у Литві Енн Холл зауважила, що Сполучені Штати зберігають прихильність договору НАТО, яким Північноатлантичний альянс бере на себе зобов'язання захисту своїх членів. Навчання у Литві – це явна демонстрація взаємодії НАТО, його рішучості і та прихильності до колективної оборони, заявляє Холл.

Надії на Сполучені Штати покладає і Дональд Туск, колишній прем’єр Польщі, а з 2014 року – голова Ради Європейського Союзу.

Збереження єдності Європи по відношенню до Росії в конфлікті з Україною стало можливим також завдяки великій підтримці з боку президента Обами,
– говорить Туск, зазначаючи, що хоча тепер підтримувати таку єдність стане складніше, для цього все ж слід докладати зусиль.

У першій же своїй розмові з новообраним президентом США Дональдом Трампом Туск привернув його увагу до потреби протистояти Росії й надалі. І хоча увага Трампа зосереджена скоріше на Brexit, ніж на східних питаннях, зазначив Туск, це було більше, ніж він навіть міг очікувати, йдеться у статті.

Читайте також: Трамп планує відмовитись від втручання в інші країни