Вона складається повністю з імпортного обладнання і була зібрана за технічним завданням, складеним самими лікарями "ОХМАТДИТ". Від цієї системи тепер працюють усі наркозні апарати, апарати штучної вентиляції легенів і хірургічний пневмоінструмент для операцій на кістках.

Як зазначив головний лікар "ОХМАТДИТ" Юрій Гладуш в інтерв’ю, вартість цього обладнання склала 6,5 млн грн. Ініціатива була реалізована в рамках загального благодійного проекту допомоги від "Рошен".

Стиснене повітря в лікарні використовується в понад 5 000 наркозах на рік і в понад 500 випадках, коли необхідна штучна вентиляція легенів дітям різних вікових категорій. До її появи медикам доводилося користуватися старими переносними компресорами, які часто ламалися. Також нова система вирішила питання з високим рівнем шуму та нагріванням повітря в палатах та операційних, які створювалися старими компресорами. Тепер вона дає можливість використовувати стиснене повітря на рівень якісніше, ніж це було раніше, ступінь видалення вологи та рівень фільтрації в системі набагато вищий у порівнянні з портативними компресорами.

У відділенні інтенсивної терапії новонароджених більше 80% пацієнтів потребують штучної вентиляції легенів, ще 5-7% в методиці СИПАП (режим штучної вентиляції з постійним позитивним тиском. Ред.). У рік це близько 200 новонароджених. Щорічно ще близько 50 новонароджених потребують методикою СИПАП під час перебування у відділеннях виходжування. Застосування стовідсоткового кисню для дихання може завдати шкоди здоров'ю дитини, особливо новонародженої. Тому наявність підготовленого повітря, яке постачає централізована система, дуже важливий момент.

Перевагою нової системи є також її надійність, яку гарантує наявність резервного компресора.