Президент Україна Петро Порошенко таки підписав скандальний закон про необхідність декларувати свої статки антикорупційним активістам. І хоча закон мав помилки та колізії, проти його прийняття виступили чи не всі посли європейських країн, в глави держави не затремтіла рука щоб його затвердити.

Бо у Президента, напевно, як і у тисячі українських чиновників та депутатів, є давня і велика образа на цих активістів, які домоглися прийняття багатьох антикорупційних законів. Зокрема, саме завдяки цим активістам були прийняті закон про люстрацію, про Національне антикорупційне бюро, норми про електронне декларування статків посадовців. Остання страшенно роздратувала нинішніх можновладців, бо змусила їх, включно із самим Президентом, публічно оголитися перед всією країною. Через це електронне декларування чиновникам довелося показати своє "святая святих" – свої "золоті батони".

І як тут не помститися клятим активістам, змусивши їх вивертати кишені.

Та проблема декларування майна активістами не тільки в тому, що в розвинених – це обов’язок лише державних службовців. Бо платники податків утримують їх за свої гроші.

Сьогоднішній український правочин, як і в часи Януковича, часто діє за принципом "друзям все, ворогам – закон". Коли друзі Президента в "повному шоколаді", а ті, хто його критикують – спілкуються зі слідчими. Коли Національне агентство запобігання корупції вже півроку ніяк не візьметься за мільйони прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, і при цьому затято перевіряє колишню очільницю Одеської митниці Юлію Марушевську за отримання нею 500 гривень святкової премії. Коли антикорупційних активістів змушують показувати свої статки, а керівництво СБУ, що веде розкішний спосіб життя, декларацію оприлюднювати не повинно.

Читайте також: Порошенко і його друзі не повернули мільйонний борг банку: резонансне розслідування

Відтак Порошенкові не варто дивуватися, що на третій рік його президентства чим більше людей готові його спитати: Петро Олексійович, ну чому ви такий Віктор Федорович?