Особливістю цього дня є те, що у Велику П’ятницю за церковним уставом не звершується Божественна літургія, адже вважається, що у цей день її звершив сам Господь на Хресті, повідомляє Центр інформації Української Православної Церкви, посилаючись на главу адміністративного апарату Київської Митрополії ієромонаха Віктора (Коцабу).

Винесення Плащаниці — ікони Христа, що лежить у гробі, відбувається, зазвичай, вдень. Приблизно о другій чи о третій годині дня, Плащаницю виносять з вівтаря і встановлюють у центрі храму на підвищенні, прикрашеному квітами, який символізує Гріб Господній,
— сказав отець Віктор.

Він також нагадав про те, що День хресної смерті Христа є днем суворого посту. "За церковним уставом цього дня вживати їжу можуть тільки хворі та діти і тільки після заходу сонця. Однак у зв’язку з тим, що служба вечірні здійснюється у п'ятницю вдень, у багатьох храмах дозволяється вживати їжу після служби винесення Плащаниці", — пояснив ієромонах.

У цей день в Єрусалимі паломники з усього світу, за давньою традицією, звершують багатотисячну хресну ходу на згадку про Хресну дорогу, якою йшов Христос на розп’яття.

Під час процесії паломники несуть хрести різних розмірів, співають гімни та прочитують уривки з Євангельських текстів про страждання та смерть Господа.

Цього року маршрут паломників традиційно розпочався від Левових воріт Старого міста, неподалік від місця, де стояла римська фортеця Антонія. Далі паломники попрямували на захід по Старому Єрусалиму до Храму Гробу Господнього. Хресний шлях до Голгофи, за традицією, проходить з 14-ма зупинками. Перші дев’ять зупинок знаходяться уздовж Хресного шляху або Скорботної дороги, інші п’ять — на території храму Гробу Господнього.