Це одне з 12 найбільших християнських свят, яке в народі називають Яблучним Спасом.

"Сьогодні таке велике свято релігійне, Господь Бог наш Преобразився, і ми прийшли вшанувати це свято", - каже прочанка Наталія.

У храмах в цей день правлять урочисті служби та освячують принесені до церкви плоди і трави. У кожному святковому кошику є яблука.

Біля церкви продавали садовину нового врожаю та мед з різних куточків України. Тут можна дізнатися про властивості кожної травинки у букетах.

"Я збирала все на полі, а сухоцвіти - коло хати. Миколайчики - це відганяють усяку нечисть. Полинь - також оберігає людину, добро дає людині, васильки - для радості", - каже Галина Йосипівна, яка продає букети трав.

"Мед продаємо, продаємо мед добрий, справжній, з Чернігівської області, з Бахмача приїхали, пасіка своя, все добренько", - каже Руслан, який продає мед.

Головне, аби освячені плоди та букети не перетворювались на язичницькі обереги, - кажуть священики, а за ритуалами не втрачалася суть свята.

"За давньою історичною традицією саме у це свято достигали плоди зимні, і люди приносили їх на освячення, сьогодні читається спеціально молитва, щоб Господь благословив всякий плід на користь людині, саме для цього їх освячують, щоб споживали, щоб були здорові і щасливі протягом усього року", - каже священик отець Леонтій.

Люди вірять: якщо загадати бажання, а потім з’їсти освячене яблуко, то бажання обов’язково збудеться. Та головне, що це свято нагадує про необхідність духовного преображення, - кажуть віряни.