Стрічка базується на книзі Гетте про міф, що розповідає історію чоловіка, який в обмін на знання продає дияволу душу.

"Цим фільмом режисер завершує цикл робіт про природу влади. Його попередні картини "Молох", "Телець" і "Сонце", розповідали відповідно про Гітлера, Леніна та японського імператора Хірохіто. Головна роль у "Фаусті" дісталася німецькому актору Йоханнесу Цайлеру. З його слів, щоб вжитися з персонажем, довелось ігнорувати теперішнє і повністю зануритися у минуле", - розповідає режисер Олександр Сокуров.

"Щоб створити цей персонаж мені довелося шукати риси, які ми з Фаустом поділяємо, і ті які не поділяємо. Я цікавився обставинами часу мого героя, який жив на початку 18 століття - це був мій робочий матеріал", - каже актор Йоханнес Цайлер.

Персонажа Мефістофеля, який уособлює диявола, виконав росіянин, який вже багато років живе у Німеччині, Антон Адасінський. У версії Сокурова цей герой є старим і гротескним лихварем, який негативно впливає на Фауста. Для того, щоб зіграти свою роль професійному танцюристу довелось щоразу вбирати костюм товстуна і годинами просиджувати перед візажистом та костюмером.

"Це займало 3 години. Я прокидався о пів на 5 ранку 2 місяці поспіль. Це було жахливо. Спочатку я думав, що режисеру потрібен тонкий, м’язистий і гострий герой, а виявилося все навпаки. Цей спосіб роботи змінив мене. Я 28 років танцюю, а тепер довелося просто сидіти по 8 годин на день - це змінило мою швидкість і розум", - скаржиться професійний танцюрист, актор Антон Адасінський.

Картину неабияк приязно сприйняли глядачі, які бурхливо аплодували під титри прем'єри. Фільм зазначимо серед 23 інших бореться за "Золотого Лева" - головний приз Венеціанського кінофестивалю.