Про це пишуть газети "Коммерсант '" і "Відомості", яким вдалося ознайомитися з проектом запозичень на 2012-2014 роки, розробленим Мінфіном.

Усього за три роки обсяг запозичень може збільшитися в три рази і досягти 17% ВВП. Влітку 2010 року міністр фінансів Олексій Кудрін заявляв, що до 2015 року держборг складе 14% ВВП.

У документах Мінфіну, за даними ЗМІ, сказано, що велика частина коштів буде позичатися не на зовнішніх ринках, а на внутрішньому. Для цього Мінфін запланував лібералізувати борговий ринок, зокрема, розширити коло інвесторів, які можуть вкладати кошти в держпапери. Крім того, чиновники в найближчі роки мають намір підвищити ліквідність боргового ринку.

"Коммерсант" відзначає, що зараз державні папери в Росії фактично не купуються інвесторами, а використовуються для спекуляцій.

Різко збільшувати обсяг запозичень Росії доведеться через дефіцит бюджету. За даними ЗМІ, 90% дефіциту буде компенсуватися саме за рахунок збільшення держборгу. До 2008 року Росія займала, за даними "Комерсанта", близько 200 мільярдів рублів на рік (за даними "Ведомостей" - 170-250 мільярдів).

У 2010 році Росія вперше за 10 років вийшла на ринок зовнішніх запозичень, розмістивши доларові облігації на загальну суму в 5,5 мільярда доларів. Після цього російські чиновники розчарувалися в зовнішніх ринках і вирішили значно скоротити план з розміщення паперів в іноземній валюті.