Одним з піонерів у цій галузі стала голландська компанія Motek Medical. Її спеціалісти розробили віртуальний двійник тіла. Система фіксування руху, відома як “Модель тіла людини”, по-новому показує, як працюють м’язи та скелет. Піддослідні виконують вправи на біговій доріжці у спеціально обладнаній лабораторії.

На людину встановлюють 47 маркерів, в основному, на м’язах та на суглобах. Маркери надсилають сигнал камерам, встановленим навколо. На екран виводиться графічне зображення навантаження на певні групи м’язів. Відтак, ця технологія є засобом діагностики й дає змогу терапевтам та їхнім пацієнтам проаналізувати та покращити діяльність м’язів під час реабілітації.

"Уперше ми можемо бачити функції м’язів ”наживо” - у реальному часі. Це дасть змогу проводити діагностику не лише в процесі реабілітації, а й в спорті та заняттях фітнесом", - каже виконавчий директор Motek Міхель Вестерман.

У технології зацікавлені, насамперед, лікарі та тренери. Медики можуть коригувати заняття з відновлювальної медицини, а тренери-терапевти можуть одразу показати пацієнтам як можна раціональніше використовувати певні м’язи.

Марсель Хартман, 24-річний моряк із Нідерландів, видужує після складного пошкодження коліна. Він використовує “Модель людського тіла” раз на тиждень - його шестимісячне лікування розпочалося три місяці тому. Хартман не лише бачить, що стан його коліна покращується, а й запевняє - реабілітація проходить весело, як велика комп’ютерна гра.

Окрім реабілітаційних заходів, “Модель людського тіла” має чимало інших застосувань. Наразі фахівці чекають можливості використовувати систему як метод подальших досліджень.