Як і на трав’яному гренд-слемі суперникам знадобились усі п’ять партій, щоправда матч тривав лише трохи більше двох годин. Українець подій форсувати не став і ніби вимотував суперника, чекаючи слушного моменту. Зрештою дочекався. За рахунку 2:1 за сетами на користь 13-го сіяного ініціатива повністю перейшла на бік українця. Тсонга крім того став дедалі частіше помилятись, перевершивши Долгополова за кількістю невимушених помилок більш як удвічі.

У підсумку два заключні сети тривали лише 44 хвилини, протягом яких французу дістались лише два гейми. 3:6, 6:3, 3:6 і двічі по 6:1, українець встановлює особистий рекорд за виступами на турнірах серії гренд слем, дійшовши вже до 1/8.

На шляху до чвертьфіналу у Долгополова - непроста перешкода - четверта ракетка світу Робін Содерлінг. Швед без надзусиль залишив позаду чеха Яна Херниха – 6:3, 6:1, 6:4.

Ще короткотривалішим було перебування на корті п’ятого сіяного Енді Маррея. Британець просто не помітив іспанця Гільєрмо Гарсію Лопеса – 6:1, 6:1, 6:2.