Зараз цей інтерес, підкріплений провідними науково-технічними досягненнями, трансформувався у бажання дістатися до сусідніх планет, зокрема на Марс. Проте до “Червоної планети” шлях неблизький і хто знає, чи зможе екіпаж космічного корабля просидіти стільки часу в замкненому приміщенні. Для цього російські вчені вирішили провести імітацію польоту на Марс. Вартість проекту “МАРС-500” - 15 мільйонів доларів.

Під час експерименту команди добровольців проводитимуть певний час у закритому просторі, який імітуватиме космічний корабель. Наразі перші дві фази експерименту завершилися успішно. Добровольці провели за зачиненими дверима 14 та 105 діб. Третя фаза ізоляції є найтяжчою та найдовшою для учасників - вони проведуть у замкненому приміщенні 520 діб!

“Ми вважаємо, що 500 днів - достатньо для того, аби перевірити роботу усіх систем та визначити найкращі умови для пілотованого польоту людини на Марс”, - вважає учасник проекту “Марс-500” Віктор Баранов.

Навчальні модулі складаються з кількох частин, які імітують відсіки майбутнього космічного корабля. Окрім цього, науковці створили імітацію марсіанської поверхні, на якій учасники проекту зможуть уявити себе першовідкривачами “Червоної планети”.

Головна мета експерименту - змоделювати ситуації поведінки людини під час тривалого перебування у замкненому просторі. Адже під час реального польоту може статися чимало непередбачуваних ситуацій - сварки між членами екіпажу, брак спілкування з новими людьми і навіть втрата глузду внаслідок довгої ізоляції.

За експериментом пильно стежать медики та психологи. Втім, і вони не гарантують успішного завершення реальної місії. Адже тут, на землі, учасник проекту зможе будь-коли відмовитися від участі в проекті та вийти на світ Божий. А коли справа дійде до реального польоту? Навколо лише холодний космос, а до землі - десятки мільйонів кілометрів. Втім, науковці переконані, що таки проект принесе користь людству. Адже прагнення до невідомого допоможе перебороти усі труднощі - навіть довгу космічну ізоляцію.