Книга стане цікавою як школяру, так і науковцю, впевнені автори, адже окрім спогадів очевидців на її сторінках є чимало посібних матеріалів.

Роман Круцик (голова київського товариства "Меморіал" ім. В. Стуса): “Є конкурсні роботи учнів, і розповіді, і віршовані твори. Зовсім новинка, є розділ в цій книжці, це нам ліга українців Канади прислала ксерокопію газет 32-33 року, що тоді писали газети про Голодомор”.

У книзі впорядковані свідчення майже сотні людей, віком від 80 до 100 років. Збирати ці матеріали допомагали студенти та школярі.

Арсеній Пушкаренко (голова молодіжного руху Києва): “Направляли тоді молодь, старшокласників, вони з ними на диктофон записуючи спілкувались з тими людьми. Ну, зрозуміло, що різні були випадки, тому що все ж таки людям тяжко це згадувати, знову як переживати. Але як би це не було тяжко, але можливо людина розказавши, а особливо молодій людині, десь трошки зніме з душі тягар”.

"Кияни, свідки Голодомору" будуть передані у школи та бібліотеки, аби ще більше людей дізнавались цікаві факти з історії України та геноциду українського народу 1932-33 років, який визнали більше ніж 20 країн світу.