Цигарковий дим містить у собі понад тисячі хімічних речовин. Зокрема, у легені курця потрапляє чимало тютюнового дьогтю, який містить у собі полоній - один з найактивніших радіоелементів.

Крім того, паління тютюну викликає нікотинову залежність, яку прирівнюють до залежності від кокаїну чи героїну. Діє нікотин на організм хитро та підступно. Спочатку з’являється підвищена подразливість і збудливість усіляких систем і органів, а потім цей стан змінюється пригнобленням.

Чимало людей йдуть на черговий перекур, щоб підбадьоритися. Однак таке пояснення - це стереотип. Дія нікотину ще більше пригнічує втомлений організм.

“Без сумніву, варто допомагати людям позбуватися цієї шкідливої звички. Нікотин - це наркотик, який викликає залежність, так само, як морфін чи героїн. Але простий заклик до здорового способу життя вже не діє. І на нашій відповідальності діти, які почасти також мають нікотинову залежність", - каже Гордон МакВі.

Серцевий напад, інсульт, рак легенів, горла, внутрішніх органів гарантовані кожному другому курцеві, стверджують медики. Перелік недуг можна продовжувати.

Киньте курити вже зараз! Аби безневинна на вигляд цигарка, яка для багатьох спершу є забавою, а потім задоволенням, не перетворилася на ворога, що скорочує ваше життя.


Астма

Ускладнене дихання, свист у грудях, періодичні напади сухого кашлю - усе це симптоми астми. У давнину цю хворобу називали “риб’ячою недугою”. А все тому, що хворі, задихаючись від кашлю, багатьом нагадували викинуту на берег рибу. Нині у світі понад 300 мільйонів астматиків, і їх кількість постійно зростає.

У хворих на астму людей дихальні шляхи гіперчутливі до певних речовин. Алергени, подразники та інші фактори можуть викликати симптоми задухи. В основі усіх алергічних захворювань - дефект імунітету. Тому у більшості пацієнтів є генетична обумовленість до недуги. Однак, у кожному сьомому випадку - справа не в спадковості.

Лікарі переконалися, що для початку інфекційного запалення потрібен алергічний поштовх. За статистикою, найчастіше “провокаторами” стають побутові аерозолі. На другому місці - пилок рослин.

Вберегтися від астми допоможуть і деякі продукти. Зокрема, жирна риба. Та головна порада лікарів не їжа, а чисте повітря. Тривалі прогулянки, відпочинок за містом не лише зменшують ризик захворювання, а й заспокоюють нерви.