Видається, ми просто беззахисні на цьому полі бою. І це лякає, адже серед потенційних цілей може опинитись, скажімо, атомна електростанція. Наслідки за таких умов прорахувати неможливо.

У 2017 році у війні перемагають не кількістю танків, а технологіями. Для того, щоб паралізувати життя в країні і завдати бюджету мільярдних збитків, тепер не обов’язково проводити коврові бомбардування чи артнальоти. І Україна, з її науковим потенціалом, могла б бути серед лідерів у цій компоненті. Однак, на жаль, "пиляти" гроші на модернізації радянського металобрухту значно легше і зрозуміліше. Тому й вкладають їх туди активніше.

Сьогоднішній факап далеко не останній. Можете не сумніватись. І поки комп’ютерні системи української критичної інфраструктури більше схожі на прохідний двір – все це повторюватиметься знову і знову. А "Укроборонпром" тим часом звітуватиме про "новий" міномет "Молот", який вони героїчно здерли з радянського аналога, з тою лиш відмінністю, що радянський стріляв, а не вибухав у власних окопах.

Тішить в цих умовах тільки одне – ми настільки технологічно відсталі, що більшість проблем з хакерами можемо вирішити, руками вахтера Васі, якому накажуть в потрібний момент смикнути за старий-добрий рубильник в підвалі.

Читайте також: В СБУ повідомили, хто був головною ціллю масштабної кібератаки в Україні

Автор: Левко Стек