“І ось таке часткове охолодження - воно може провокувати розвиток захворювань, особливо, після спеки в кімнаті буде 22 градуси, то, звичайно, людина захворіє з найбільшою ймовірністю, тому що на цьому фоні буде переохолодження”, - каже лікар, завідувач реанімаційного відділення клініки "Борис" Максим Перебийніс.

Медики радять провітрювати приміщення перед сном. А також застерігають від вживання снодійного, адже причина безсоння не психологічна, а фізіологічна, тож ліки лише зашкодять.

“Коли вже після заходу сонця, звичайно, якщо не дуже докучатимуть комахи, - прогулянки. Прогулянки, для того, щоб фізично трохи стомитись і легше заснути”, - радить Максим Перебийніс.

Аби під час сну не відчувати дискомфорт, варто не забувати і про правильну їжу. Адже лікарі впевнені, що від раціону залежить і якість сну. До того ж, залежно від пори року треба змінювати і склад вечері. Якщо взимку перед сном можна з'їсти рибу чи м'ясо, то влітку такі продукти лише зашкодять.

“Фруктовий чи овочевий салат, кисломолочні продукти. Також добре для літньої вечері холодні супи, наприклад окрошка, “свекольник”. Чого не варто робити, так це наїдатися, особливо тяжкої їжі, наприклад м'яса, жирні продукти. Оскільки при перетравлені, виділяється велика кількість тепла і організм зігрівається ще більше”, - каже лікар-дієтолог Наталія Самойленко.

Важливу роль для створення комфортних умов у ліжку відіграє й постільна білизна. Спеціалісти радять обирати постіль з натурального матеріалу. Краще підійде віскоза, бавовна або сатин.

“Дуже великий плюс тканини в тому, що вона йде за властивостями шовку - добре охолоджує влітку. Коли людина лягає спати, у нього виходить легкий, прохолодний ефект, тобто який нам і потрібен влітку, аби найкраще заснути”, - каже консультант з текстилю Анна Шаповал.

“А для тих, хто висуває особливі вимоги до свого спального місця - спеціалісти розробили подушку на основі гелю. Найголовніше, вона має охолоджуючий ефект, що дозволяє зробити сон не лише міцним, але й комфортним”, - зазначила журналіст Марія Бірюкова.

Отож фахівці переконані - дотримання низки простих, але, водночас, важливих правил, допоможе зробити сон влітку якісним та гарним.