Водночас Україна відправила лише 300 нотифікацій.

”Найбільше запити стосувалися технічних бар’єрів торгівлі, санітарних, фіто-санітарних заходів. Це продукція, яка підлягає сертифікації в Україні, продукція, що підлягає оцінці відповідності вимогам технічних регламентів, законодавство нашої країни, що регулює сертифікацію харчової продукції”, - каже голова Центру обробки запитів країн-членів СОТ Сергій Крючков.

Фахівці зауважують, що Україна за два роки вже змогла відчути переваги СОТ при вирішення суперечок з іншими країнами, де головну роль зіграли галузеві асоціації, які звернулися до уряду, а той в свою чергу до СОТ за допомогою.

“Міністерство економіки розглядає економічну складову юридичних процедур починаючи з ініціювання в першу чергу переговорів. Тому що відношення ВТО побудовані на дружніх переговорних інструментах і взаємних обставинах”, - каже партнер юридичної компанії Тетяна Сліпачук.

Нагадаємо Україна, будучи членом СОТ мала дві торгові суперечки з Грузією та Вірменією, стосовно алкогольної та тютюнової продукції, які були вирішені на користь Києва.