Неофіційно у соцмережах поширюється інформація, що жертв значно більше — близько 70 людей.

Також повідомлялось, що з містом відсутній телефонний зв’язок. Крім того у лікарнях не вистачає місць для поранених.

Заворушення почалися з дій групи хуліганів, а також звільнені нафтовики, які приєднались до безладів стихійно. Вони почали активно перешкоджати проведенню на площі святкових заходів, приурочених Дню незалежності.

— 11:00 —

Хулігани спробували перекрити шлях руху святкової колони мирних жителів міста, серед яких було багато дітей, супроводжуючи свої дії нецензурною лайкою і погрозами.

На той момент на площі вже знаходилося близько 800 агресивно налаштованих людей, а громадський порядок забезпечували всього 120 неозброєних поліцейських. Зброю мав лише їхній командир.

З метою забезпечення святкових заходів поліцейські вжили заходів з оточення тієї частини площі, на якій проходили урочистості.

При цьому, незважаючи на явні ознаки протиправних дій і провокації, будь-які заходи примусу поліцією не застосовувалися.

— 11:40 —

Коли ситуація була практично була взята під контроль, один з хуліганів завдав удар по автомашині УАЗ з продуктами харчування для святкових частувань, що стояла поруч.

Спроба поліцейського припинити дії правопорушника викликала бійку, яку відразу ж використали хулігани. Вони використовували страйкарів як таран і прорвали поліцейське оточення.

Після цього хулігани напали на поліцейських, перевернули новорічну ялинку, зруйнували розставлені з нагоди свята юрти і сцену і підпалили поліцейський автобус.

Масові заворушення були продовжені призвідниками, які стали бити мирне населення і розбивати припарковані поруч з площею автомобілі.

В результаті шість співробітників поліції отримали різні тілесні ушкодження, один з них — заступник начальника УВС міста Жанаозен — знаходиться в даний час в комі.

У Генпрокуратурі підкреслюють, що зазнали нападу співробітники поліції навіть за таких обставин не почали застосовувати зброю на ураження та спеціальні засоби і, щоб уникнути кривавих зіткнень і невиправданих жертв, відійшли в розташування УВС міста, обмежившись пострілами в повітря.

— 12:35 —

Заворушення перекинулися за межі площі і близько 500 людей напали на будівлю компанії "Озенмунайгаз", розграбували її та підпалили. Аналогічні дії були здійснені щодо готелю "Ару-ана". В обох будівлях, а потім і в будівлі акімату зловмисники пограбували банкомати.

Поряд з колишніми нафтовиками найбільшу активність проявляла молодь, яка, за повідомленнями очевидців, була озброєна палицями з закріпленими на кінці ножами і пляшками з горючою рідиною.

— 12:50 —

Близько 70 учасників заворушень увірвалися в будівлю акімату міста Жанаозен, де почали руйнувати меблі та оргтехніку, а також підпалювати кабінети. На той момент залишалася невідомою доля працівників акімату, які піддалися нападу в своїх службових приміщеннях, сама будівля була охоплена вогнем.

Для захисту мирних жителів, що опинилися в захопленому будинку, був сформований загін поліції, який також зазнав масованої атаки камінням. Його зустріли пострілами з вогнепальної зброї з боку учасників заворушень.

З урахуванням того, що, незважаючи на попереджувальні постріли, натовп продовжував напади на співробітників поліції, з метою захисту життя та здоров’я захоплених працівників акімату, співробітників правоохоронних органів, а також запобігання потрапляння зброї до рук хуліганів, поліцейські були змушені застосувати табельну зброю, внаслідок чого активним учасникам заворушень були заподіяні поранення.

Незважаючи на вжиті заходи, організатори і учасники масових заворушень продовжили протизаконні дії, у місті почалися погроми і мародерства.

— 17:00 —

Приблизно о 17 годині учасники масових заворушень підпалили будинок директора компанії "Озенмунайгаз" Ешманова.

— 19:00 —

Погромники підпалили торговий будинок "Сулпак".

— 23:00 —

Підпалено будівлю акімату приміського селища Тенге.

______________________________________
Всього внаслідок масових заворушень розграбовано і підпалено 46 об’єктів, з них:

8 банківських об'єктів (банкомати, банки), у тому числі розграбовані офіс Народного банку, філія Альянс банку;
20 магазинів (розграбовані торговий центр "Сулпак" і торговий дім "Атлант" );
2 кафе;
1 нотаріальна контора;
2 ломбарди;
2 акімати (міський акімат і акімат селища Тенге);
1 фотосалон;
2 опорних пункти поліції;
готель "Ару-Ана";
Будівля компанії "ОзенмунайГаз";
3 приватних будинки;

Також було спалено та пошкоджено більше 20 автомашин; знищена сцена, юрти, музична апаратура і новорічна ялинка на центральній площі.

Для відновлення порядку в Жанаозен стягнуті додаткові підрозділи внутрішніх військ і поліції, оснащені озброєнням і спеціальною технікою. Всі основні об’єкти життєзабезпечення міста взято під посилену охорону.