“По-перше, там немає ніякої санітарії, нічого немає в переходах, постійно там собаки лежать, постійно продають незаконно і сигарети, і їжу, і огірки. Це взагалі не відповідає санітарним нормам. А в кіосках, в яких продають продукти - незрозуміло взагалі як і де воно зберігається, в яких умовах ”, - каже активіст Олег.

В адміністрації метрополітену переконані, що так званими “стихійниками” повинна займатися міліція. Лише наприкінці 2011 було проведено майже тисячу рейдів і ліквідовано 15 тисяч точок торгівлі. Однак, ятки з’являються знову.

“Якби люди не купували, перехожі, то ніхто б там не стояв, день-два тільки, бо не було в сенсу. Та, на жаль, багато киян підтримують це явище, купуючи товари чи продукти”, - сказав начальник КП "Київський метрополітен" Володимир Федоренко.

Кияни дійсно у більшості своїй не проти підземної торгівлі, проте наполягають на її впорядкуванні.

“Якщо все досить чисто і організовано, то нехай сидять. Людям же треба купити десь сигарети або продукти, тому це, скоріше, благо”, - вважає киянин Стефан.

“Легалізувати обов’язково. Людям же треба десь працювати, аякже”, - каже киянка Олена.

Зазначимо, київська влада оголосила конкурс на оренду площ у підземних переходах метро. Міський голова Олександр Попов пообіцяв територію представникам бізнесу, які мають організувати цивілізовану торгівлю та забезпечити належний стан столичного андеграунду.