Підтримка процесу створенні Міністерства у справах ветеранів в Україні висловлена також в офісі Комітету Сенату США з зовнішньої політики, а також з боку членів Сенату США Роя Бланта, Бенджаміна Кардіна, Джейн Шахіін та Роберта Портмана. Про це стало відомо від учасників делегації Комітету Верховної Ради України у справах ветеранів та інвалідів, котра відвідала Вашингтон цього тижня.

"Підтримку з боку США в організації ефективної системи турботи про українських ветеранів я вважаю таким же пріоритетом, як і надання Україні летальної зброї", – сказав Олександр Третьяков, голова Комітету Верховної Ради України у справах ветеранів та інвалідів.

Турбота про ветеранів є важливим елементом мотивації збройних сил і боєздатності армії.

"Стандартом США у турботі про ветеранів є те, щоби кожен ветеран отримав належні йому привілеї та зміг скористатися всіма правами. Якщо хоча б один ветеран не отримав чи отримав невчасно, це вже погано", розповів Гліб Загорій, член Комітету Верховної Ради України у справах ветеранів та інвалідів.

Держави-лідери НАТО вже давно беруть участь у різноманітних збройних конфліктах. Цей досвід змусив їх шукати ефективні способи допомоги своїм військовим ветеранам. В більшості випадків частиною рішення стало створення відповідних окремих міністерств. Таким шляхом пішли Сполучені Штати, Великобританія, Канада, Австралія, Хорватія, Південна Корея.

Зараз в Україні діє 19 суб’єктів з забезпечення реалізації прав на пільги та інші державні гарантії ветеранів. Зважаючи на кількість цих відомств, надзвичайно тяжко проконтролювати потік коштів, які виділяються на соціальну підтримку цієї категорії громадян. Зосередження матеріальної бази в одному Міністерстві краще забезпечить цільове використання коштів і, водночас, контроль за їх витрачанням.

Як відомо, підтримка ветеранів є одним з пріоритетів Президента США Трампа.

21 мільйон громадян США, або 7% всього населення, є ветеранами збройних сил США.

Сенатор Рой Блант є віце-головою фракції Республіканської партії Сенату. Сім разів обирався до Конгресу на окрузі в Міссурі. Раніше від будь-кого за всю кар’єру був обраний координатором більшості в Конгресі. В перший же рік сенатської каденції був обраний до керівництва фракції.

Сенатор Роберт Портман сім разів обирався до Республіканського конгресу. Торговий представник США в Адміністрації Дж.Буша в 2005-2006 роках. Директор Управління бюджету в Адміністрації Буша в 2006-2007 роках. Обраний до Сенату в 2010 році і переобраний у 2016 році. Сенатор Портман є одним з ініціаторів і активних прихильників рішень про санкції щодо Росії, а також надання Україні летальної зброї.