Тоді ж корпоративні клієнти, скорочуючи свої витрати, обмежували програми з добровільного медичного страхування для працівників. Наразі ринок оживає, і підприємства знову повертаються до страхування.

Також, сприяло відновленню медичного страхування суттєве зменшення обсягів страхування банківського. Та поки медичне страхування залишається одним з найзбитковіших.

“Збитковість на ринку медичного страхування достатньо висока, і вона коливається від 85% до 95%, десь посередині, але в різних компаніях по-різному”, - сказав голова правління СК "Брокбізнес" Вадим Загребной.

Сьогодні кількість пропозицій від страховиків зростає, проте часто вони не по кишені громадянам. Мінімальна ціна річного полісу для фізичної особи 10-12 тис. грн. Водночас, для тих, чий роботодавець є корпоративним клієнтом страхової та уклав договір з добровільного страхування працівників, вартість полісу на особу в 2 рази менша.

“Різниця між страхування фізичних особи і корпоративів може досягати 50% - це пов'язано з кількістю застрахованих в даній страховій компанії, від готовності страхової компанії до роботи з добровільного медичного страхування, про кількість асистуючих компаній”, - каже начальник управління СК "ХДІ страхування" Ірина Четвертнова.

Водночас учасники ринку зауважують, що існує неврегульованість питань щодо тарифів на послуги медичних установ, з якими страховики укладають договори, є проблеми і з якістю самих послуг.

“Є локальні протоколи, і якщо страхова компанія укладає договір з медичною установою, то однією з умов договору є дотримання цих стандартів і, відповідно, оплата за цими тарифами”, - каже директор центру "Медицина ВМ" Любов Васько.

Учасники ринку вважають, що проблема пасивності компаній у придбанні страхових полісів для своїх працівників криється в оподаткуванні. Адже наразі компанії вимушені платити за страховку з прибутку, і не можуть відносити її на валові витрати.

“Якщо ми говоримо про те, що нам потрібно розвивати і добровільний вид страхування, і обов'язковий, то нам потрібно, з однієї сторони, при добровільному - дозволити відносити на це на валові витрати, тому що інакше перспективи немає, це, по суті, додаткові витрати для підприємства, а з іншого боку - там, де обов'язковий вид страхування - допустити страхові компанії до контролю за цими витратами, які будуть проводиться в рамках лікування з обов'язкового виду страхування”, - каже керівник департаменту СК "Уніка" Олександр Крижанівський.

За розрахунками учасників страхового ринку, сьогодні кількість громадян, що мають медичну страховку, становить не більше 960 тис. І лише 5% населення отримують дійсно якісні медичні послуги.