Сюди з'їхалися десять команд майстрів-повітроплавів з різних міст України. Проте - не пощастило з погодою.

"Чекаємо погоду. Насправді, бачите, погода у нас сьогодні підкачала. Ось небо відкрилося. Був момент і одна куля пішла - решта не встигли. Тому, чекаємо погоду. Я думаю, погода налагодиться, будуть проблиски, будемо літати ", - каже співорганізатор фестивалю Сергій Малик.

Аби окропити святою водою чернігівську землю, у небо піднявся місцевий Архієпископ. Владика каже, під хмарами почувається впевнено, тим більше, це не вперше.

"Було 1020-річчя хрещення Русі, і з цієї площі теж піднімалися. І я окропив місто там, де пролітали хрещенською водою", - каже Архієпископ Чернігівський і Новгород-Сіверський Амвросій.

Самі ж пілоти великих кошиків зізнаються, подібний спорт не лише складний, а й надто дорогий. Принаймні в Україні. Втім, ні складнощі, ні витрати їх не зупиняють, бо займаються улюбленою справою.

"На точність літаємо. На різних висотах різні напрями і швидкість вітру. Підбираємо потрібний напрям і летимо, куди нам треба", - каже пілот з міста Житомир Валентин.

"Шар, повністю весь комплект - це на Україні десь від 30 тисяч доларів, якщо все це порахувати", - каже пілот з міста Львів Петро.

Ще не встигли завершити перший фестиваль, а міський голова Чернігова вже подумки готується до наступного. Каже, ідею такого дійства виношували два роки.

"Уже ми в планах обговорюємо, що на наступний рік. Саме в цьому році лише українські команди беруть участь. Я думаю, що враховуючи, що ми знаходимося майже на кордоні з РФ та Білоруссю, то, як мінімум, представники цих країн зможуть брати участь", - каже чернігівський міський голова Олександр Соколов.

Фестиваль триватиме в Чернігові до Дня Конституції. Протягом цих днів всі охочі зможуть побачити вранішні та вечірні конкурсні польоти, виступи парапланеристів та дельтапланеристів та навіть спробувати політати над містом.