Вимірювали артеріальний тиск, визначали рівень глюкози в крові, робили електрокардіограму серця, а також показували як правильно надавати першу допомогу при його зупинці.

"Це має робити спеціальна навчена людина, робиться 30 натискань на 2 вдихи, якщо це одна людина, вона одна робить, якщо дві, то краще - один дихає, одна робить реанімацію", - каже медпрацівник Олексій.

Віра Олександрівна - гостя Києва. Каже, тиск вимірює вдома щодня. Та перевірити здоров’я вирішила ще й на Хрещатику - дуже вже вражень багато від прогулянки столицею.

"Ви ж знаєте, в Україні дуже багато людей, які страждають на гіпертензію справжню і поміряти тиск це було прекрасно. Якби можна було б в магазинах і аптеках зайти і поміряти тиск", - каже Віра Олександрівна

А от пенсіонер Анатолій Олександрович ходити по лікарях немає часу - внуків доглядає. Сьогодні вирішив зробити кардіограму серця. Зайшов до карети швидкої допомоги здоровий, а вийшов не дуже.

Лікарі констатують - в Україні люди звертаються по медичну допомогу занадто пізно. А аналізи здають лише у тому випадку - коли з'являються тривожні симптоми.

"На 5 людей, одна людина має підвищений рівень холестерину, а людина може це не відчувати, а тому треба це робити періодично, щоб знати чи є якась загроза здоров’ю, серцево-судинної системи", - каже медпрацівник Галина.

"Кинути палити, щодня займатися 30 хвилин фізичними вправами або просто танцювати, також вживати корисні страви, які дуже прості, недорогі . Це власне бобові, овочі фрукти, каші. Те, що в нас є і воно доступне", - радить керівник програми "Серця" Аліна Севастюк.

Нині подібні консультації проводять більш ніж у 100 країнах світу. За словами організаторів - до прикладу у США за 15 років таких акцій - кількість хворих на інсульт і інфаркт зменшилася на 40 %. В Україні говорити про результати поки що рано.