Процес затвердження кандидата вже запущено, зазначає Наталія Лебідь у статті для сайту "24".

12 липня в Сенаті відбулися слухання щодо кандидатури Рея, де він говорив про те, що ФБР має залишатися незалежним, а розслідування зв'язків між Трампом і Росією – це зовсім не "полювання на відьом", як сказав одного разу Трамп.

Читайте також: ФБР ще два роки допомагатиме НАБУ ловити корупціонерів

Така риторика Рея, коментує Wall Street Journal, пов'язана з тим, що до його номінації Конгрес поставився вкрай насторожено. На слуханнях Рею ставили провокативні питання, які явно мали на увазі сумніви в його незалежності та неупередженості.

Зокрема, його питали, як би він вчинив, якби президент віддав йому протизаконний та неетичний наказ. Рей відповів, що в такому випадку він би спробував переконати президента, і якби йому це не вдалося, він би пішов у відставку.

Інше видання – The Economist – у своїй статті "Наскільки незалежною є ФБР" міркує над тим, як взагалі розвиваються стосунки відомства з Овальним кабінетом. Бували випадки, коли президент звільняв директора ФБР, зазначає видання. Наприклад, так зробив Білл Клінтон, мотивуючи це порушеннями етики.

Якщо Рея затвердять, він виявиться в центрі пильної і не дуже доброзичливої уваги, адже йому доведеться постійно доводити, що він насправді незалежна фігура, а не президентський агент,
– зазначає The Economist.

Детальніше читайте у публікації: ФБР проти України: справа про втручання у вибори в США набирає несподіваних обертів