Ніхто не чекав, що ситуація піде за драматичним сценарієм. У моїй практиці не було випадку, щоб держателем суверенних бондів емітента виступав інший суверен, як у нашому випадку. Відповідно я не пригадаю, щоб такого роду зобов'язання не виконувалися, потрапляли в реструктуризацію і тим більш частково анулювалися. але в цьому випадку ризики у нас, напевно, є, але вони абсолютно іншого плану і вони не такі великі, – розповів Сергій Сторчак журналістам.

Він вважає, що сценарій розвитку подій з боргом України буде розвиватись по-іншому, аніж це було з Грецією.

"PSI (private sector involvement) тут неможливий, як у випадку з Грецією, коли власники грецьких облігацій просто змушені були приєднатися до масштабних списувань своїх активів. У нас цей випадок не проходить, я вважаю", – додав Сторчак.

Читайте також: ЄС повинен діяти, щоб запобігти банкрутству України, — німецький політик

Заступник російського міністра фінансів прокоментував також питання про решту з 15-мільярдного кредиту для України від Росії. про який було домовлено наприкінці минулого року.

Таких юридичних зобов'язань немає, мова піде про новий раунд переговорів і нові домовленості. У якому вигляді вони будуть оформлені – час покаже, – підсумував Сторчак.

Він зауважив, що через події в Україні ймовірність дефолту цього емітента за облігаціями висока.

До слова, Верховний представник ЄС із закордонних справ Кетрін Ештон заявила, що Євросоюз чекає від нового українського уряду план економічних реформ для визначення необхідної міжнародної фінансової допомоги.