За часів Табачника з підручників історії зникли цілі розділи, наприклад про УПА чи Помаранчеву революцію. Найгірше те, що помилки у книжках вчителі бачили лише після того, як література надходила у школи.

Свій вибір вчителі робили ось на сайті, де розмістили макети книг та висновки експертів – теж педагогів та громадських активістів. Кожна школа тут залишала своє замовлення.

Читайте також: Вчителі самі обиратимуть підручники, за якими вчити дітей, — Міносвіти

Співголова громадської організації "Центр освітніх комунікацій" Олександр Поляков розповів, що з новою системою виникали неочікувані проблеми. Фінал конкурсу кілька разів відкладали. Бо не всі школи мали електронну пошту.

Більшість вчителів хвилюються, чи отримають те, що замовляли адже мають гіркий досвід. У Міністерстві освіти заспокоюють – цього разу це не опитування, а справжній конкурс.

Проте не гарантують виконання усього обсягу замовлень. Між видавництвами – учасниками конкурсу розділять 83 мільйони гривень. Видавництвам доведеться докладати свої гроші. Якщо зрозуміють, що їм це не вигідно, то можуть відмовитися.