"Ми стояли, то білоруських машин 20 проїхало, а ми стояли. А з чим пов’язане, то я не знаю. Сьогодні десь із годину стояли, а раніше було, то й по 5 годин стояли", - розповів водій з України Олександр.

"Білоруси тягнуть, щоб повільніше українські машини проїжджали і все. Чому це вже не до мене питання, до них. Буває стоїмо дві години й більше", - розповів водій з України Анатолій.

"Ваші по червоному їдуть, ну нам простіше проїхати, ніж вам. Простіше, що в нас не так багато машин їде, а по-друге, нас менше дивляться, ніж вас, тобто у вас є якісь порушення, продукти везуть", - каже водій з Білорусі Володимир.

Місцеві депутати та підприємці мають намір скаржитися на свавілля прикордонників до вищих посадовців.

"Я приїхав о 6-ій вечора, а відправився о пів на 9-ту. Я пішов до них у середину, а він вийшов і каже: "Вийдіть звідси, ми до вас підійдемо до машини". Але я в той час бачив, що білоруські машини йшли одна за одною. Це придумано спеціально, щоб довше нас тримати", - каже депутат Ратнівської районної ради, підприємець Володимир Сінчук.

Тим часом, українські митники поведінку білорусів пояснюють входженням країни до Митного Союзу.

"Ми зв’язувалися з білоруською стороною. Вони кажуть: "Ми оформляємо з нашим чинним законодавством, ми не можемо зробити так, щоб не оформляти ні декларації, не переводити на червоний коридор, тобто все відповідно до чинного законодавства Республіки Білорусь і кодексу Митного союзу", - пояснює в. о. начальника митного поста "Доманове" Ягодинської митниці Ігор Новік.

Попри ретельніші перевірки, потрапити у Білорусь українцям все одно відносно легко. Адже, для того щоб перетнути кордон з сусідами, навіть не потрібен закордонний паспорт, достатньо українського.