“Я прогнозую, що буде більше аварій, і це абсолютно обґрунтовано. Зрозуміло, що зношеність основних фондів тих же аварійних тепломереж зростає кожного року”, - каже екс-міністр з питань ЖКГ України Олексій Кучеренко.

Майже всі кошти, які отримують компанії теплокомуненерго йдуть на погашення боргу за газ. На реконструкцію тепломереж майже нічого не залишається, - скаржаться фахівці. На сьогодні "тепловики" винні державі 6,5 мільярдів гривень. 4 з яких - це борги за попередні два роки.

“Ситуація, в якій знаходяться підприємства, досить плачевна. Як з 1 серпня минулого року підняли ціну на газ на 50%, такою вона на сьогоднішній момент і залишається. Тарифи підняли всередньому по Україні на 10%. Газова складова близько 60% знаходиться в кожному тарифі будь-якого теплоенерго”, - каже президент Всеукраїнської асоціації приватних інвесторів ЖКГ Сергій Бульбас.

За підрахунками фахівців, аби розрахуватись з боргами і на 100% відремонтувати тепломережі, потрібно підняти тарифи на гарячу воду та опалення ще на 30%. Втім, деякі переконані - боргова яма компаній теплокомуненерго стане в такому випадку ще глибшою.

“Зовсім недавно було прийнято рішення національним регулятором про підняття тарифів для бюджетних і інших споживачів, і в нас тариф виріс десь всередньому від 500 грн. до 900 грн. за одну гігакалорію. Це означає, що бюджетні організації, яким “тепловики” надають такі рахунки, на сьогодні не мають в своїх бюджетах таких грошей, щоби розрахуватися”, - сказав президент Всеукраїнської асоціації "Укртеплокомуненерго" Арсентій Блащук.

Фахівці підрахували, що на реконструкцію тепломереж необхідно 5,5 мільярдів гривень. Ці гроші обіцяли закласти в бюджет на наступний рік. Втім, проект головного кошторису країни, який був ухвалений в першому читанні, передбачає на ці цілі лише 200 мільйонів гривень.