Якщо українські медіа проводять паралель між турецьким поліцейським Мертом Алтінташем, котрий вбив російського посла в Туреччині Андрія Карлова, та членом ОУН Миколою Мельником, що застрелив в 1933-му секретаря консульства СРСР у Львові Леоніда Майлова, то західні ЗМІ вбачають схожість Алтінташа із Гаврилою Принципом, після замаху котрого на австрійського ерцгерцога Фердинанда почалася Перша світова війна. Про це пише Наталія Лебідь у статті "Чому вбивця Карлова підіграв Путіну?".

Авторка цитує британське видання Daily Express, котре зазначає, що "смертоносний конфлікт в історії людства було розпочато тоді, коли ерцгерцог австрійський Фердинанд був вбитий югославським націоналістом Гаврилом Принципом в Сараєво 28 червня 1914 року".

Журналісти Daily Express наполягають, що обидва фігуранти (Принцип та Алтінташ) навіть схожі зовнішньо. Не кажучи вже про деяку подібність обставин, за яких були скоєні обидва вбивства.

"У Сараєво візит ерцгерцога включав відкриття Державного музею, куди Фердинанд разом із дружиною Софі й прямував у автомобілі з відкритим верхом, коли Принцип поцілив у нього. Андрій Карлов був у сучасному мистецькому центрі, коли був підданий нападу. Він встиг сказати кілька слів на фотовиставці, коли його вбивця прокричав "Аллах Акбар" і щонайменше вісім разів вистрелив йому у спину. Можливо, найбільш загрозливою на це є реакція Росії. Один аналітик зі зв’язками у Кремлі заявив російському телебаченню: "Перша світова почалася з пострілу. Постріл у російського посла є оголошенням війни", – пишуть британці. І нагадують:

Вбивство нащадка австро-угорського престолу спровокувало дипломатичну кризу, котра призвела до загибелі 16 мільйонів осіб.

Втім, те ж таке видання Daily Express зазначає, що ще до вбивства Карлова "президент Путін перемістив ракети, здатні нести ядерні боєголовки, ближче до Європи – у відповідь на розширення НАТО в країнах Балтії".

Московські ракети S-400 класу "земля-повітря" та балістична система "Іскандер" були розгорнуті у Калінінграді, розташованому між Литвою та Польщею. Зброя має діапазон у 450 миль, а це означає, що вони можуть долетіти до Берліну. Стаття п’ята договору про НАТО говорить про те, що якщо збройного нападу зазнає одна з держав-членів, його слід розглядати як атаку на весь Альянс, котрий мусить надати військову допомогу країні, яка перша зазнала нападу (…) Путін може розглянути можливість перевірити рішучість НАТО,
– припускає Daily Express, йдеться у публікації.

Читайте також: У прокуратурі Туреччини пояснили, чому поліція застрелила вбивцю російського посла

Нагадаємо, 19 грудня увечері в Анкарі розстріляли посла Росії в Туреччині Андрія Карлова.

Посла Росії в Туреччині Андрія Карлова застрелив офіцер турецької поліції в художній галереї в Анкарі на знак "помсти" за конфлікт у Сирії.