Як пише видання, Дональд Трамп стверджує, що він розпізнає погану угоду, коли бачить її, а Володимир Путін пропонує йому таку щодо України.

Україна констатує, що впродовж останніх кількох днів під час загострення бойових дій на Донбасі проросійські бойовики використовують ракети "Град" і важку артилерію. Путін зі свого боку – звинувачує українські сили в тому самому. Ця ситуація вказує на один із основних недоліків так званих "Мінських угод-2" – сторони, що воюють, трактуються ними як морально рівні, наголошує видання.

Угоди, переговори щодо яких вели Ангела Меркель і Франсуа Олланд за підтримки адміністрації Обами, не взяли до уваги того, що Москва є агресором у той час, як Київ намагається відвоювати суверенну територію.

Читайте також: Впливове видання вказало на випробування, яке Путін організував для Трампа

Ескалація Росії цього тижня ще більше дискредитує "Мінськ-2", оскільки, за словами авторів матеріалу, ці угоди й так були дипломатичною фікцією для більшості людей поза Відомством федерального канцлера Німеччини.

Путін є майстром стратегічної непередбачуваності, але він може намагатися консолідувати свої територіальні надбання на Сході України напередодні "грандіозної операції" з Вашингтоном, що може передбачати скасування санкцій, які стосуються України, взамін на співпрацю Москви в інших сферах, як, наприклад, тероризм і ядерне обеззброєння,
– пише The Wall Street Journal.

На фоні останніх подій в Україні та відсутності чіткого розуміння зовнішньополітичних орієнтирів адміністрації новообраного президента США, у редакції видання звернули увагу на заяву посла США в ООН Ніккі Гейлі, яка у четвер відзначила, що «жахлива ситуація у Східній Україні вимагає чіткого та сильного звинувачення дій Росії".

Нагадаємо, під час засідання Ради Безпеки ООН 2 лютого постійний представник США Ніккі Хейлі наголосила, що санкції проти Росії будуть збережені до того часу, поки Росія не звільнить Крим.