Про це у коментарі сайту "24" розповів політолог Вадим Карасьов.

Я б не перебільшував вплив результатів референдуму на ЄС і Україну. Зрозуміло, що люди не можуть бути постійно задоволеними ситуацією. Британія зробила свій вибір. Хоча, це ще не остаточний вибір. Потрібне ще рішення уряду щодо виходу з ЄС. Але тим не менш, хвиля євроскептицизму буде і надалі поширюватися в Європі,
– прокоментував він.

На думку Карасьова, євроскептицизм зростатиме й в Україні. Одна справа – європейська мрія, інша – практичне втілення європейського способу життя, каже політолог.

Читайте також: Як вихід Великобританії з Євросоюзу може вплинути на долю України

За його словами, результати референдуму у Великобританії вплинуть на процес переходу влади із Брюсселя в Берлін. Великобританія, судячи з результатів Brexit-y, свідомо відмовляється від серйозного впливу на європейські справи, передаючи цю естафету Німеччині. Відтак, Німеччина стає ключовою європейською державою, відбувається, так би мовити, "германізація Європи", переконаний експерт.

Українці будуть дещо прагматичнішими та поміркованішими щодо євроінтеграційних питань. ЄС і далі буде функціонувати, але буде менше європейської єдності і більше можливостей для окремих європейських держав,
– зазначає Карасьов.

Також експерт висловив думку про те, що вихіду Великобританії із ЄС частково позначиться на візовій лібералізації України. Разом з тим, якщо врахувати результати референдуму в Нідерландах, у сукупності це "відтягує" надання безвізового режиму Україні.

Нагадаємо, за результатами референдуму, який пройшов 23 червня, майже 52% британців проголосували за вихід королівства з Євросоюзу. 48% виступили за збереження країни в ЄС.