Розбійні напади, викрадення авто та пограбування – тепер за кожним кроком порушника можна прослідкувати. "Всевидяче око" на варті вашої безпеки.

Так, резонансна новина про викрадення дитини із садочка на Оболоні сколихнула усю столицю.

Читайте також: На Київщині двоє чоловіків зґвалтували поліцейського, – журналіст

"Там була камера, яка зафіксувала злодійку. Інформація з відеозапису лягла в основу розшуку злочиниці", – зазначив директор ІТ-департаменту КМДА Юрій Назаров.

Викрадачку та дитину вдалося оперативно знайти завдяки камерам відеоспостереження. У столиці їх понад 4 тисячі. Дороги, мости, лікарні, пам'ятки архітектури цілодобово під пильним наглядом правоохорнців. Камери вміють фіксувати безліч порушень та розпізнавати номери автомобілів.

У нашу систему входять декілька видів камер. Це і стаціонарна оглядова камера, це і роботизована керована камера, це і спеціалізовані камери для визначення автомобільних номерів. Це унікальні панорамні камери з оглядом у 360 градусів,
– прокоментував виконуючий обов'язки генерального директора КП "Інформатика" Микола Пихтін.

Деякі камери можуть збільшувати зображення у 42 рази. Воно зовсім не втрачає якість, тому детально можно побачити як обличя, так і номер автомобіля.

Завдяки записам, схему ДТП можна буде відтворити по кадрах. Проте використовувати відеодоказ порушень Нацполіція поки не може.

"Ми зараз тестуємо камери щодо фіксації порушень правил дорожнього руху при перевищенні швидкості, при проїзді на червоне світло, перетині двох суцільних прямих. Але наше законодавство зараз не дозволяє на цьому ґрунті виставляти штраф", – зауважив Назаров.

Читайте також: У Миколаєві відбулися сутички між поліцією та прибічниками колишнього міськголови

Уся відзнята інформація зберігається протягом трьох місяців у спеціальних архівах. Ці камери вміють не лише спостерігати та фіксувати, а й охороняти, наприклад, пам'ятники, які часто стають жертвами вандалів.

"Вони (пам'ятники – 24) поміщені в охоронний периметр. Якщо цей охоронний периметр перетиняється людиною або предметом, то лунає сигнал тревоги", – сказав Пихтін.

Та найбільше правоохоронці чекають на систему розпізнавання облич. З її допомогою буде легко індетифікувати небезпечного злочинця та місце його останього перебування. Поки що система працює у тестовому режимі. Інші міста України також долучились до безпеки своїх громадян.

На базі нашого досвіду, вже п'ять міст розпочали впроваджувати систему відеоспостереження у містах. Це Одеса, це Миколаїв, Вінниця, Харків, Львів,
– розповів Назаров.

У Києві ж до кінця цього року встановлять ще 2 тисячі камер спостереження.