Підставою для відкриття кримінального провадження стало рішення міської ради про купівлю в авіакомпанії "Одеса" приміщення за майже 16 мільйонів гривень та земельної ділянки у понад 140 гектарів за 131 мільйон. Це рішення підтримали 52 депутати. Мовляв, земля потрібна для розширення міського цвинтаря. Натомість, опозиційні представники міськради заявили про найнахабнішу аферу в історії Південної Пальміри.

Афера полягає в тому, що стояли будівлі і навколо було 130 гектарів землі. Для того, щоб заробити чотири мільйони доларів і просто вивести з бюджету, зробили землевідведення. Свою ж землю міську відвели під обслуговування цих будівель і продали її собі ж,
– пояснив депутат Одеської міськради від "Самопомочі" Олександр Борняков.

Будівлі аеродрому розташовані на 30 сотках. Опоненти громади впевнені, що решта території, тобто 140 гектарів, завжди належали громаді. Підтвердили це і в самому департаменті комунальної власності: “… земельна ділянка, на якій розташовані будівлі і споруди за адресою м. Одеса, Тираспольске шосе, 22-г, що планується викупити відповідно до рішення Одеської міської ради від 21.09.2016 р., відноситься до земель комунальної власності територіальної громади в особі Одеської міської ради, у користування або у власність юридичній або фізичній особі не передано”.

Вартість майна, що придбали за рахунок міського бюджету, визначили у консалтінговій компанії "Бюро оцінки Стефанович". За якими критеріями намалювали ціну, дізнатися не вдалося – журналістський запит там проігнорували.

Місцевий політик Олександр Борняков впевнений, що за покинуті захаращені будівлі місту виставили невиправдано високий рахунок. Позаяк, за інформацією одеських медіа, куплені приміщення у будь-якому випадку планували знести.

Якщо подивитися на ці будівлі, то шість тисяч квадратних метрів – це руїни. За документами БТІ, ці будівлі стовідстоково "зносилися". Тобто там стоять просто стіни і навіть немає даху,
– сказав Борняков.

Активісти домагатимуться скасування скандального рішення Одеської ради, через яке бюджет міста втратив майже півтори сотні мільйонів гривень. Відтак, звернулися до правоохоронців, зокрема НАБУ, з вимогою розслідувати оборудку. Водночас, у військовій прокуратурі виступили проти знесення аеродрому Застава, бо він має стратегічне значення і може використовуватися як резервний майданчик для Повітряних сил України.

У купівлі об'єкту слідчі побачили кримінальні ознаки. Зокрема, причетних до угоди осіб підозрюють у підробці документів, протиправному заволодінні майном та зловживанням владою.