По суті Великий адронний колайдер - це гігантське кільце, яке проходить на глибині у 100 метрів. Довжина кільця - 27 кілометрів. Під час створення колайдера під землею створили рукотворні печери. Деякі - більші за Собор святого Павла в Римі. Температури, які утворюються в колайдері - наднизькі. Навіщо це потрібно, - пояснить британський науковець Брайан Кокс.

Одним колайдером тут не обійдешся. І на допомогу вченим приходить гігантський радіотелескоп. Його збудували на схилах Анд у Чилі. Висота - 5 тисяч метрів над рівнем моря. Завдання телескопа - допомогти заповнити "білі плями" у історії нашого Всесвіту.

Але повернімося з небес на землю. Для існування людини критично необхідними є гігантські запаси енергії. Викопне паливо, таке, як газ, вугілля на нафта, забруднює атмосферу. Виходом могла б стати ядерна енергія. Але від реакторів залишаються тонни радіоактивних відходів, від яких теж доброго мало. Сила води, сонця та вітру? Теж добре, але не в промислових масштабах. Та вихід - є! Термоядерна енергія. Але ж як це працює?