Країни-члени Ради безпеки очолюють її роботу по черзі в алфавітному порядку англійською. Росія перейняла естафету керівництва у Нової Зеландії. Московська делегація уже провела перше засідання.

Читайте також: ООН втрачає свій вплив, приклад України це довів, – політик

Постійний представник Росії в ООН Віталій Чуркін похвалився, що це була найпродуктивніша зустріч в історії Радбезу, адже плани на місяць ухвалили за сім хвилин.

Ми збираємося провести 20 зустрічей Ради безпеки ООН, у тому числі дві найважливіші – по врегулюванню ситуації на Близькому Сході, а також на тему "Жінки, світ і безпека",
– розповів Чуркін.

Однак саме через Москву у Радбезі постійно виникають непорозуміння і суперечки. Зокрема, через те, що російські представники постійно брешуть про війну в Україні. Іноді росіяни просто не можуть тримати себе в руках. А коли не вистачає слів, головним аргументом російської делегації стає хамство.

На засіданнях Радбезу Москва постійно намагається відбілити себе і з приводу катастрофи рейсу магазійського Боїнга, який збили з російського Бука два роки тому над Донбасом. Тут з'являються дуже багатозначні обмовки.

Два тижні тому Москва сама скликала екстрене засідання Радбезу ООН після того, як друга спроба запровадити перемир'я у Сирії провалилася. Тоді саме біля сирійського Алеппо російські літаки розбомбили гуманітарний конвой. Більшість членів Радбезу ООН розкритикували Росію за дії в Сирії.

Читайте також: Спецкомісія розслідуватиме атаку на гуманітарну колону ООН у Сирії

Росіяни спробували перекласти провину на США. А коли ж виправдатися не вийшло, російська делегація демонстративно покинула засідання.

Я слухаю своїх російських колег і у мене таке враження, що ми існуємо у паралельних всесвітах,
– заявив держсекретар США Джон Керрі.

Загалом функція головування Росії у Радбезі – чиста формальність, кажуть експерти. І суттєво на процесі ухвалення рішень це не позначиться. Однак із таким підходом очікувати конструктиву з боку Москви не доводиться.