Про це пише в своєму спецпроекті "Ліга".

Експерт пояснив, що вітчизняні підприємства ОПК таким чином отримують фінансування під створення потрібного озброєння і техніки, інвестуючи при цьому частину прибутку в оновлення виробничих потужностей.

При спільній діяльності компанії реєструють такий формат роботи згідно з українським законодавством, і не зобов'язані створювати окрему юридичну особу.

"З нашого боку підприємства вносять в проект свої компетенції, виробничі потужності, обладнання, технології, а інвестор – фінанси, технології, маркетингові можливості", – пояснює Барбул.

За даними джерел, "Укроборонпром" щорічно експортує зброї і техніки на суму 1,3 мільярда доларів. За словами Валентина Бадрака, директора Центру досліджень армії, конверсії і роззброєння, потенціал експорту продукції українського ОПК з урахуванням можливостей приватних оборонних підприємств оцінюється сьогодні в 3 мільярди доларів на рік.

Найбільш перспективними підприємствами для залучення інвестицій в разі їх корпоратизації експерти назвали ДП "Антонов", "Зоря-Машпроект", Харківський бронетанковий завод, КБ ім. Морозова, Івченко-Прогрес, НПК "Іскра", Завод 410 цивільної авіації.

Проектне та контрактне фінансування найбільш перспективне в сферах радіоелектроніки, бронетехніки, авіабудування, БПЛА, розробки нових зразків зброї. Успішним таким прикладом називають спільний проект ДП "Антонов" з Саудівською Аравією зі створення нового літака Ан-132D.