Про це заступник голови Парламентського комітету асоціації Україна-ЄС Тібор Шаний розповів в інтерв'ю DW.

За його словами, причина затримки у наданні Україні безвізового режиму полягає у певних формальних моментах, тож все триває значно довше, аніж сподівались європарламентарі. Хоча і результати референдуму у Нідерландах теж спричинили певні труднощі.

Європейська рада та інші органи ЄС працюють над тим, щоб подолати всі труднощі, які створив референдум у Нідерландах і, гадаю, все має вирішитися позитивно для України. Це означає, що європейська інтеграція України просувається вперед, за визначеним курсом,
– зазначив Тібор Шаний.

За його словами, у Європі уважно стежать за просуванням реформ в Україні боротьбою з корупцією, попри різноманітні негаразди.

"У ЄС не стомилися від України і не розчарувалися в ній. Навіть якщо ви чуєте критику на свою адресу, це критика дружня, радше порада. Насправді ми захоплюємося Україною. Повне розуміння і співчуття багатьох викликає той факт, що ця держава намагається інтегруватися в Європу, коли на її території триває війна. Я свідомо вживаю слово "війна", бо очевидний той факт, що події, які розгортаються на сході Україна, - не конфлікт, а саме війна", – розповів депутат.

Читайте також: У Європарламенті зареєстрували пропозиції відхилити надання Україні безвізу

Щодо того, коли Європарламент ухвалить рішення про візову лібералізацію, то спочатку члени комітету з громадянських свобод, судочинства та внутрішніх справ мають проголосувати за доповідь щодо України 26 вересня. Після цього, згідно з процедурою, необхідно провести тристоронні переговори між Європарламентом, Єврокомісією та Європейською радою.

Коли між ними буде домовленість – а вона буде, – тоді резолюція про візову лібералізацію з Україною буде винесена на розгляд ЄП. Я певен, що до кінця цього року, найпізніше – на початку наступного безвізовий режим з Україною запрацює. Проблема в тому, що деякі сили вимагають схвалити американський тип безвізового режиму, який передбачає, зокрема, попередню реєстрацію громадян, які збираються здійснити поїздку на територію країн ЄС. Але позиція більшості в Європарламенті полягає в тому, що ми хочемо повного й безумовного безвізового режиму для України. Бо якщо Україна виконала всі передумови й всі зобов’язання для отримання безвізового режиму, то більше про жодні додаткові умови не може бути й мови,
– переконаний Тібор Шаний.

Слід зазначити, в Євросоюзі виставили чергову умову отримання Україною безвізового режиму.