Журналісти часто фіксували вплив російських тролів на українців. Наприклад, журналіст Лана Самохвалова шукала в Інтернеті розклад заходів до річниці Майдану. Але натрапила на цілу мережу доволі сумнівних патріотів України, передає UATV.

Дуже чітко, дуже ритмічно ці люди запрошували всіх прийти на Майдан, але мати при собі пляшки запалюючої суміші. І знести владу. Це було системне запрошення до насилля,
– говорить Самохвалова.

Один із лідерів подібних закликів виходить в Інтернет з Москви. Інший – з Петербурга. Це доказ того, що вони маніпулюють українцями.

Читайте також: Війни ботів: технології інформаційної війни проти України

Активістка Людмила Савчук працювала в троль-фабриці. За її словами, тільки в одному офісі переписували новини про Україну в "правильному дусі" та маніпулювали думкою українців в соцмережах понад 400 людей. Зарплата – $1000. Робочий день – до 12 годин.

Мета – нагнітання ненависті, дискредитація української влади.

Експерти закликають українців бути обачними в соціальних мережах та не піддаватися на провокації. Кажуть, що насправді розпізнати тролів неважко. Треба перевірити про них інформацію за пошуком.

Хто такі боти і для чого вони потрібні? Це – спеціальні програми, які автоматично виконують певний набір дій, за заданим розкладом через ті ж інтерфейси, що й звичайний користувач. Зазвичай боти призначаються для виконання роботи одноманітної й повторюваної, з максимально можливою швидкістю (яка, очевидно, є набагато вищою за можливості людини). Крім того, боти отримують застосування там, де потрібна краща реакція, ніж можливості людини. Вони ж використовуються для імітації дій людини.