Відповідне повідомлення оприлюднила нардепка з "Голосу" Ольга Стефанишина. Відповідне повідомлення з'явилось після нещодавнього розколу в "Голосі".

До теми Колективне самознищення "Голосу", – Фесенко припустив, що чекає на депутатів

Місцеві організації "Голосу" вимагають керівництво скласти повноваження

Пам'ятаєте, як валилися пам'ятники Леніну під час Революції Гідності? У нас в "Голосі" сьогодні справжній Рудикопад,
– заявила Ольга Стефанишина.

Вимагають керівництво партії і фракції скласти повноваження і почати перезавантаження політичної сили місцеві організації на:

  • Черкащині,
  • Івано-Франківщині,
  • Львівщині,
  • Обухівщини.

Відповідні заяви вони оприлюднили на сторінках у фейсбуці.

"Тому вимагаємо від голови партії Кіри Рудик та керівника парламентської фракції Ярослава Железняка скликати демократичний з'їзд партії та забезпечити перевибори керівництва партії та фракції", – мовиться у повідомленні партії Івано-Франківська.

Офіційна позиція партії "Голос"

У партії заявили, що закон передбачає можливість депутата вийти з фракції. І тільки позафракційні депутати мають право створювати депутатські групи.

Створення груп в межах депутатської фракції прямо суперечить статтям 58 – 60 Закону України "Про Регламент Верховної Ради України". Ми поважаємо колег в їхньому бажанні мати альтернативну точку зору, але вона не може суперечити і порушувати закон,
– заявили у "Голосі".

Там також зазначили, що політична рада партії "Голос" розгляне заяву частини фракції "Голос" у Верховній Раді та дасть їй оцінку.

До речі, мовиться про те, що 10 нардепів від "Голосу" 16 червня оголосили створення об'єднання "Справедливість". Вони зауважили, що до цього їх спонукала поведінка керівництва політсили.

"Голос" заявив про проведення з'їзду партії

17 червня у заяві партії "Голос" мовиться, що "реалії політичного життя вимагали не тільки гасел та заяв, але й кропіткої організаційної роботи". Також вони заявили, що реформи та трансформація партії викликали критику в "окремих членів".

"З часом ця критика переросла в системну кампанію в медіа щодо дискредитації керівництва партії. Останнім часом ця кампанія досягла апогею та вийшла за рамки формату внутрішньопартійних дискусій", – мовиться в заяві партії.

Ба більше, там зазначили, що "репутації партії нанесли великої шкоди". Натомість вони переконані, що перемагати зможуть тільки тоді, коли партія буде єдиною та спроможною відповідати на виклики часу та реалізовувати свої програмні цілі.

Ситуацію, що склалася, може вирішити тільки з'їзд партії. Ми прийняли рішення про проведення з'їзду в липні цього року, остаточну дату з'їзду невдовзі призначить політрада партії,
– заявили у "Голосі".

На цьому з'їзді планують вирішити ситуацію щодо внутрішньої кризи.

Коротка передісторія

  • 7 червня про вихід з партії "Голос" заявив Сергій Притула. Він пояснив своє рішення діями нового керівництва.
  • Згодом членкиня політсили Олександра Устінова заявила, що Рудик і Железняк витискають людей.
  • 16 червня частина нардепів з "Голосу" висловили недовіру керівнику фракції Ярославу Железняку. За їхніми словами, він порушує закон та положення про фракцію.