Росія вважає, що спостережна місія на кордоні (не треба плутати із СММ ОБСЄ) не є частиною мінських домовленостей. Про це в ефірі 24 каналу повідомив представник Донбасу у ТКГ Сергій Гармаш.

Зверніть увагу Без зайвих очей: чому Росія прибирає спостерігачів ОБСЄ з Донбасу

Росія фактично ліквідувала місію ОБСЄ

За його словами, Росія постійно заявляє, що вона не має зобов'язань щодо мінських домовленостей. Спостережну місію дійсно створили до підписання угод.

Тому вони її і заблокували для того, щоб зачистити свої сліди у мінському процесі,
– пояснив Гармаш.

Він зазначив, що російська сторона фактично ліквідувала спостережну місію. Це зробили для того, щоб дистанціюватись від обов'язків щодо "Мінську".

Хоча в мінських документах, у протоколі від 1 вересня, є 4 пункт, який передбачає створення зони безпеки у прикордонних районах України і Росії – на території двох держав. А також – верифікацію цієї зони безпеки, і загалом всього кордону.

Сергій Гармаш

Представник Донбасу у ТКГ

Раніше представник у ТКГ заявив, що Росія намагається забути "перший Мінськ" і нав'язати Україні свої умови. Також вона намагається звинуватити нашу державу в зриві дипломатичного переговорного процесу.

Гармаш пояснив, чому Росія блокує місію ОБСЄ: дивіться відео

Росія блокує місію ОБСЄ: коротко

  • Держава-агресорка заявила, що не підтримає продовження після 30 вересня роботу прикордонної та спостережної місії ОБСЄ на двох контрольно-пропускних пунктах "Донецьк" і "Гуково".
  • За словами експертів, можливо, Росія робить це, адже готує на Сході України нові провокації.
  • Так само вважають і в Міністерстві закордонних справ нашої держави.
  • Сполучені Штати Америки закликали країну-окупанта не блокувати місію ОБСЄ.